بلاگ

پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی کارخانه ‌های روغن نباتی
پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی کارخانه ‌های روغن نباتی
منابع تولیدکننده‌ فاضلاب صنعتی کارخانه ‌های روغن نباتی، آب ‌های فرایندی شامل آب‌ های مصرف شده در جریان تولید.......
فناوری های جدید در تصفیه آب
بدیهی است که اگر بشر می‌خواهد در این سیاره زنده بماند، باید آب آشامیدنی فراوان و تمیز در دسترس داشته باشد.
استفاده از پساب تصفیه شده در تغذیه مصنوعی آبخوان ها
امروزه بسیاری از کشورهای دنیا و از جمله ایران با مخاطرات طبیعی مرتبط با آب مثل فرونشست، خشکسالی، سیل، کم آبی و غیره مواجه می باشند.
چشم‌ انداز و راهبرد های بخش آب و فاضلاب ایران تا افق 1404
وزارت نيرو در بخش آب و فاضلاب بر آن است تا با بهره‌ گيری از منابع انسانی کارآمد، توسعه تحقيقات کاربردی، فناوری پيشرفته، دارا بودن ساختار اداری و مديريتی اثربخش، مشارکت مؤثر بخش تعاونی، خصوصی و عمومی و گسترش آگاهی عمومی، به‌عنوان کارآمدترين نهاد ذی ربط به‌ گونه‌ ای عمل نمايد تا آحاد جامعه در حد استاندارد های ملی و بين‌المللی به آب شرب كافی و سالم و امکانات جمع‌آوری، انتقال و تصفيه بهداشتی فاضلاب دسترسی داشته باشند. همچنین تلاش می شود تا کشور درحوزه‌ های حفاظت منابع آب، حفاظت محيط‌ زيست، تأمين بهداشت عمومی مردم و صدور خدمات فنی و مهندسی در منطقه به عنوان کشوری پيشرو شناخته شود.
آب های زیر زمینی
تشکیلات زمین‌شناسی سنگ ‌ها، ماسه ‌ها و شن ‌ها مقادیر قابل توجهی آب را در خود نگه می ‌دارند. اگرچه ممکن است سطح زمین از مواد جامد مانند سنگ ساخته شده باشد، اما در واقع این مواد متخلخل هستند.
منشا آلاینده های آب و فاضلاب

 منشأ آلاینده های آب و فاضلاب

آلاینده های آب ممکن است از منابع نقطه ­ای و یا از منابع پراکنده منشاء بگیرند. آلاینده نقطه ­ای آلاینده ­ای است که از یک خط لوله یا کانال منفرد مانند تخلیه فاضلاب یا لوله خروجی به آب وارد می شود. منابع پراکنده، نواحی وسیع و نامحدودی هستند که آلاینده ­ها از آنجا به ب...